Zdravá výživa

 

Zdravá výživa nabývá řady podob a různé civilizace či skupiny lidí ji pojímají po svém. Jako zdravá výživa je například označována tzv. Mediteriánská dieta, jejíchž obsahem jsou různé druhy potravin od olivového oleje, bílého vína, tmavého pečiva až po mořské plody. Základním pravidlem, které má zdravá výživa splňovat je však celodenní příjem kvalitních a různorodých surovin. Zdravá výživa je zjednodušeně taková volba potravin, která poskytuje vyvážený poměr tuků, bílkovin a sacharidů, které zaručují správný příjem energie po celý den a tím snižují potencionální zdravotní rizika, která jsou spojená s nezdravým stravováním. 

Zdravá výživa však vyžaduje dokonalou znalost stravovacích režimů a jednotlivých typů potravin. Z tohoto důvodu je zdravá výživa pro širokou veřejnost nedostupná a často je zdravá výživa pojímána nekomplexně. V současnosti je však zdravá výživa dosažitelnější. Vzniká nový fenomén zvaný krabičková dieta nebo také dieta do domu, kde Vám vyškolení specialisté připravují na míru šité a vyvážené jídelníčky na celý den. Nemusí se tak trápit hledáním informací a přípravou vyvážených a zdravých jídelníčků. 

Zdravá výživa neodráží pouze fyzickou spokojenost a rovnováhu, ale ve velké míře přispívá Vašemu duševnímu zdraví. Zdravá výživa je zejména zárukou komplexní spokojenosti každého člověka. Ověřte si i Vy, jak pozitivně přispěje zdravá výživa Vašemu životnímu stylu, z výsledků budete doslova nadšeni.

Novinky v diskusi
Dotazník na obeznámenost s hummusem.
poslední: malbransh - před 1 rokem
Re:jak zhubnout
poslední: Tucklebery - před 1 rokem
Re:Co po skončení krabiček?
poslední: Kateřina - před 5 lety
Kruhový trénink
poslední: Kaiman - před 5 lety
Re:Krabičky a cvičení
poslední: Hana K. - před 5 lety
 
 
Vaše náměty

Napište nám, váš názor na stránky, vaše podněty, nápady i nespokojenost. Děkujeme.

 
 
Spočítejte si kalorie
:
VYPOČÍTAT