Jak vybrat krabičkovou dietu 1 - co lze zjistit předem?

20.05.2013

Vzhledem k enormní konkurenci můžete a měli byste si vybírat opravdu pečlivě. Cena stravy by neměla být jediným kritériem. Podle předběžných výsledků šetření odborníků není vždy nízká cena krabičkové diety spojena s nejnižší kvalitou (ale riziko je vyšší), mnoho špatně sestavených diet existuje i mezi středně drahými firmami. Potřebujete-li zhubnout větší množství kilogramů a plánujete-li odebírat krabičkovou dietu déle než 1 měsíc, zvažujte ještě pečlivěji.


Webové stránky

První vizitku o dané firmě vám dají webové stránky. Čím více informací a čím přehlednější, tím lépe. Pokud nenajdete na webu odpovědi na své otázky, je dobré do firmy zavolat a zjistit:

1 - Správný energetický příjem a existence více energetických řad

Zjistěte, zda vám budou schopni doporučit správný energetický příjem. V ideálním případě by vám měli nabídnout osobní konzultaci s dietologem, případně doporučit a zajistit měření telesné skladby přístrojem In Body nebo Bodystatem. Pokud nechají vše jen na vás, měli byste být ostražití. Samozřejmostí by mělo být poskytování stravy o jiné energetické hodnotě pro muže a jiné pro ženy. Čím více možností (například pro sportující, pro udržování zdravé váhy), tím lépe. 

2 - Informace předem

Budete znát dopředu jídelníček nebo je k dispozici na stránkách jen nicneříkající jídelníček ukázkový?

Budete znát složení jednotlivých jídel? (například: máte-li alergii na ryby, dozvíte se, že pomazánka obsahuje konzervované ryby? Budete to vědět předem nebo to bude překvapení až v den dodávky a vy budete muset řešit náhradu za nevyhovující jídlo?

Umožní vám zvolit si náhradní potravinu nebo náhradní jídelníček na den, v němž je potravina, kterou nesmíte nebo nechcete jíst?

Výživové informace a odborné zázemí

Budete vědět nutriční hodnoty každého jídla ? Nejen energii, ale i obsah bílkovin, tuků a sacharidů ? Tato informace není ze zákona povinná, ale pro hubnoucího je užitečná. Navíc je pro vás signálem toho, že daná firma si s klienty dává více práce. Je garancí aspoň jistého odborného zázemí. 

Dozvíte se, kdo sestavuje jídelníčky? Je to člověk, který má skutečné vzdělání v oblasti výživy, nikoli jen nějaký rychlokurz?

V tomto kontextu je také dobré zjistit, kolik mají celkem k dispozici jídelníčků, to znamená po jaké době se budou jídla opakovat?

Flexibilita, úroveň a hygiena rozvozu

Jak se jídlo rozváží? Má firma k dispozici chladící auta nebo termoboxy nebo termotašky nebo nic z toho? Pokud nic, dojde během převozu k přerušení chladícího řetězce a jídlo nemusí být mikrobiologicky zcela v pořádku.

Přivezou vám jídlo v rozmezí 1 hodiny (například od 7 do 8 ráno) nebo budete muset čekat na místě 2 hodiny či více?

Chuť jídla

Chuťové preference jsou velmi individuální. Nejlepším řešením je objednat si nejdříve jeden zkušební den. Nabízí firma tuto možnost nebo nikoli?

 

MUDr.Václava Kunová

www.rozumnehubnuti.cz


 

Přečtěte si také zbylé články:

Přínosy a úskalí krabičkové diety
Jak vybrat krabičkovou dietu 2 - na co si dát pozor?
Jak si nezkazit efekt krabičkové diety? - hlad, alkohol, víkendy a co po skončení?
Co všechno můžete pít při hubnutí?
Novinky v diskusi
Dotazník na obeznámenost s hummusem.
poslední: malbransh - před 1 rokem
Re:jak zhubnout
poslední: Tucklebery - před 2 lety
Re:Co po skončení krabiček?
poslední: Kateřina - před 5 lety
Kruhový trénink
poslední: Kaiman - před 5 lety
Re:Krabičky a cvičení
poslední: Hana K. - před 5 lety
 
 
Vaše náměty

Napište nám, váš názor na stránky, vaše podněty, nápady i nespokojenost. Děkujeme.

 
 
Spočítejte si kalorie
:
VYPOČÍTAT